Selasa, 24 Mei 2016

Trwałe płoty z drewna

Trwałe płoty drewniane

Nietrafnie zabezpieczone sztachety z drewna prędko się dewastują i mogą nieodwracalnie stracić swój pierwotny urok i właściwości. Decydując się na używanie drewna na płot powinno się poznać rodzaje konserwacji oraz konserwacji takiego płotu. Tylko wówczas zdołamy cieszyć się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa należy rozpocząć od dokładnego oraz skrupulatnego przygotowania materiału na płot, bowiem od tego zależy rezultat finalny własnych prac. Przed zastosowaniem produktów do ochrony i ozdoby sztachet z drzewa istotne jest weryfikacja, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga objawów biokorozji. Wówczas po zakończeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, zwłaszcza w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Jak zabezpieczymy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, wypada nanieść kolejne amalgamaty, które ochronią je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli pożądamy zdołać zachować naturalny kolor drewna naszego płotu, powinniśmy użyć achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu wskazanego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni płot od środka, jednakże nie stworzy na jego powierzchni osłonowego filmu. Ochronione w ten sposób płot pozostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej i trwalszej protekcji ogrodzenia, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu zabezpieczy ogrodzenie przed negatywnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać by płoty z drewna były trwałe należy przeznaczyć im wiele uwagi oraz troski.

Kompletnie inaczej jest w wypadku płotów z plastiku. Ten odmiana ogrodzeń jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne przez co nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają także biokorozji stądtoteż służą swoim posiadaczom przez długie lata.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar